O mne

Vitajte na stránke Le Crochet Monique, veselo rolujte a klikajte ďalej!

Ahoj! Volám sa Monika, som mamina na plný úväzok s vášňou pre háčkovanie a toto je moja webová stránka. Aktuálne bývam v Burnley v UK, mám neustále čo robiť a milujem svoju rodinu.

…ako som sa dostala k háčkovaniu? K ručným prácam ako takým ma priviedla moja babka, ktorá ma toho naozaj veľa naučila. Nielen variť, piecť, práce doma či v záhrade,  ale aj všetky možné ručné práce. Začala som so štrikovaním. Koľko som mala rokov, netuším. Ono to nejak veľmi rýchlo letí. Štrikovala som si veci na bábiky – ale ich teda bolo. Potom sme prešli na vyšívanie. Skúšali sme všetky techniky. Najviac ma zlákalo richelieu. Tiež sme toho veľa vytvorili. Babka vyšívala všetko – prestierania, prikrývky, vankúše, dečky, závesy… Mňa to však dlho nedržalo. Nejaké kúsky ešte samozrejme mám – pekná pamiatka. Potom som skúšala šiť. Učila som sa sama, tak, že som pozorovala moju mamku. Ta ma tiež vždy vyhrešila, že som jej rozladila celú mašinu. Ale s hrdosťou môžem povedať, že či ide o ušitie sukne, nohavíc, alebo len prešiť zips – poriešim to sama. Základom háčkovania som sa taktiež priučila u babky. Keďže ona sa viac venovala štrikovaniu a vyšívaniu – opakovala som po nej.  Keď som bola malá, stále som mala niečo nové – či už uštrikované, uháčkované alebo od mamky niečo nové ušité. Vždy som sa novej veci potešila. Potom bola dlhá pauza, začala som chodiť na strednú školu – ekonomika, no čo tá mala spoločné s ručnými prácami? Ďalej som šla študovať na vysokú školu za učiteľku a následne som začala učiť.  A tú ta moja kreativita sa trošku zas rozbehla. Bolo treba robiť pomôcky, robili sme programy, videá, súťaže… stále bolo treba tvoriť. No a zrazu prvé dieťa a znova som sa vrátila k štrikovaniu. A potom druhé dieťa. A keďže pri háčkovaní človek potrebuje len klbko a háčik, môže si to zobrať kdekoľvek – hodiť do tašky a ísť napríklad k vode, či na dovolenku – tak mi ten háčik nejako učaroval. Háčkujem aktívne len od roku 2016, ale s vášňou, odhodlaním a do každého výtvoru vkladám kus môjho srdiečka. A prečo by som sa mala niekde schovávať? Rada sa o to podelím aj s vami.

V klbku vlny je potenciál, že sny sa stanú skutočnosťou.

V mojich projektoch nájdete výtvory, ktoré sú ihneď k odberu, alebo sú na objednávku. Výtvory ihneď k odberu posielam do 2 – 3 pracovných dní. Na objednávku, záleží od veľkosti produktu a obtiažnosti vyhotovenie. Zväčša tak do 2 – 3 týždňov.

Na akýkoľvek dotaz ma kontaktujte.

Teším sa na Vás, verím, že na mojej stránke nájdete nielen inšpiráciu, nápady, ale aj sa mnoho naučíte.

Vaša Monique

Zdieľaj:

You cannot copy content of this page!