Projekty,  Svetre, tuniky,  Video-návody

Háčkovaná vesta Sherbet

Dnes vám s veľkou radosťou predstavujem nový video-návod na ďalší nádherný kúsok a to je Háčkovaná vesta Sherbet. Tento projekt je ideálny aj pre úplných začiatočníkov, pretože je skutočne jednoduchý a celý návod sa skladá len z opakovania jedného riadku. Takže, ak ste doteraz váhali, či sa pustíte do háčkovania, tento návod je skvelým miestom, kde začať.

Vesta Sherbet je univerzálny kúsok, ktorý si môžete prispôsobiť presne podľa svojich potrieb. Nižšie nájdete prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže upraviť hlavne veľkosť a dĺžku vesty podľa vašich predstáv. Môžete si tiež pridať ozdobné strapce alebo šnúrku na zapínanie, čím dáte veste osobitý a štýlový vzhľad. A ak by ste chceli ísť ešte o krok ďalej, premeňte svoju vestu na pohodlný kadigán tým, že doháčkujete rukávy.

Pri háčkovaní som použila príjemnú kombináciu akrylu a bavlny, ktorá dodáva veste jemnosť a odolnosť. Táto kombinácia je ideálna na každodenné nosenie a skvele sa hodí k akémukoľvek outfitu. Ak sa však rozhodnete háčkovať vestu zo 100% bavlny, získate ľahký a vzdušný kúsok, ktorý je perfektný aj ako plážový odev cez plavky.

Materiál:

PriadzaSo Crafty – Knit and Purl – 50g/145m – hrúbka 3light/DK – 55% akryl/45% bavlna
Háčik – 6 mm
Nožnice
Ihla
Značkovače podľa potreby

Základný vzor: šírka vzoru cca 7cm, na 10 cm približne 4 riadky vzoru

Vzor je násobkom čísla 10 + 1 do základného riadku z polodlhých stĺpikov

Použité stehy:

základné očko
retiazkové očko
krátky sĺpik
polodlhý stĺpik
dlhý stĺpik

Tabuľka skutočných veľkostí:

VeľkosťXS – SM – LXL – 2XL3XL – 4XL
Obvod cez prsia (cm)71 – 8691 – 106111 – 127132 – 147

Tabuľka skutočných veľkostí Háčkovanej vesty Sherbet:

VeľkosťXS – SM – LXL – 2XL3XL – 4XL
Šírka cez prsia (cm)43 cm50 cm64 cm71 cm

Rozmery aj spotreba priadze sú približné, nakoľko každý z nás háčkuje iným spôsobom, uťahujeme inak. Ak príliš uťahujete, použite väčší háčik, ak háčkujete voľnejšie, použite menší háčik.

Šírku vesty, či celkovú dĺžku si prispôsobte podľa seba. Nie všetci máme tabuľkové veľkosti.

Dĺžka vesty je u všetkých veľkostí rovnaká (približne 110 cm bez strapcov) a môžete si ju upraviť podľa potreby a to počtom riadkov.

Šírka vesty medzi jednotlivými veľkosťami je vždy o jeden alebo dva vzory viac, či menej. Pozor na to, ak máte veľkosť XS -S, alebo 3XL – 4XL na predných dieloch nevynechávame stredový vzor na zadnom diely a predné diely začínajú v rovnakom stredovom véčku.

Spotreba priadze podľa veľkostí:

VeľkosťXS – SM – LXL – 2XL3XL – 4XL
Spotreba258g / 749m300g / 870m384g / 1114m426g / 1236m

Háčkovanie podľa veľkostí:

Všetky veľkosti sú hačkované rovnakým vzorom, rozdiel je v začiatočnom počte polodlhých stĺpikov. Dĺžka je rovnaká, prispôsobte si ju podľa potreby. Otvor na rukáv si prispôsobte: to znamená, že uháčkujete dostatočný počet riadkov pred spájaním.

Nižšie v tabuľke nájdete počet začiatočných očiek na rôzne veľkosti:

VeľkosťXS – SM – LXL – 2XL3XL – 4XL
Počet polod.stĺp. ZD (počet vejárikov)61 (6)71(7)91(9)101(10)
Počet vejárikov PD3345
Počet riadkov ZD, PD pred spájaním9101213

Môžete si ju uháčkovať z jednofarebnej priadze, z dúhového klbka, z rôznofarného klbka. Je to na vás. Ak použijete inú hrúbku priadze a inú veľkosť háčika, veľkosť si samozrejme musíte prispôsobiť. Podľa hore uvedenej tabuľky si budete vedieť prispôsobiť akúkoľvek veľkosť.

Verím, že si tento projekt zamilujete rovnako ako ja. Je to skvelý spôsob, ako pridať do svojho šatníka niečo nové a originálne, pričom budete mať radosť z vlastnoručne vyrobeného kúsku. Nezabudnite sa pochváliť svojimi hotovými vestami Sherbet na sociálnych sieťach a označiť ma, aby som mohla vidieť vaše úžasné výtvory.

Tip pre vás (skôr pre pokročilých):

Ak si budete chcieť doháčkovať rukávy, nie je problém. Zvolte si šírku rukáva podľa potreby a háčkujte vzor do každého druhého krajného dlhého stĺpika, nezabudnite na striedanie vejárika a širokého véčka. Pozor však na prednom a zadnom diely musíte mať pred spájaním nepárny počet riadkov a vzor robíte do vrchného polodlhého stĺpika a aj do spoja pod pazuchou. Riadky spájajte, ale nezabudnite si prácu otáčať, aby šiel vzor raz z lícovej srany a potom späť z rubovej strany. Môžete pridať strapce aj na rukávy a môžete si zvoliť dĺžku rukávov podľa vlastnej potreby.

Teším sa na vaše komentáre a fotografie a prajem vám veľa zábavy pri háčkovaní!

Tu nájdete video-návod:

Krásne tvorenie!

Vaša Monique ♥

Zdieľaj:

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

You cannot copy content of this page!