Projekty,  Šatky,  Video-návody

Háčkovaná šatka – Viola

Určite mi dáte za pravdu, že tie šatky sa tvoria s radosťou. Keď si k tomu vyberiete zaujímavú priadzu, radosť pracovať. Tak tu mám pre vás ďalšiu radosť a tou je Háčkovaná šatka – Viola. Vhodná aj pre začiatočníkov.

Háčkovaná šatka - Viola

Je háčkovaná takzvaným machovým stehom (moss stitch), ktorý sa skladá len s krátkych stĺpikov a retiazkových očiek. Farebná priadza Ombre jej dodáva grandióznosť. Veselá, prítulná, hrejivá to je Háčkovaná šatka – Viola.

Háčkovaná šatka - Viola

Zaujímavý a pritom jednoduchý lem jej dodáva elegantnosť. Strapce zas hravosť. Všetko v jednom. Je doplnená aj o drevené gorálky, aby nepôsobila mdlo.

Háčkovaná šatka - Viola

Dĺžku, veľkosť si môžete určiť podľa vlastného uváženia. Môžete ju uháčkovať aj pre malé parádnice. Taktiež strapce a gorálky, môžete a nemusíte pridať. Ako sa komu páči. Je to na vás.

Háčkovaná šatka - Viola
Háčkovaná šatka - Viola

Použitý materiál na háčkovanú šatku – Viola:

Materiál: Ombre Yarn – 80% akryl, 20% vlna – 200 g klbko/350m
Farba: Lavender/Levanduľová
Hrúbka priadze: Aran/4 Medium
Háčik: 8 mm
Spotreba: 400 g

Môžete použiť akúkoľvek priadzu rovnakej hrúbky a rôzne farby, ale aj jednofarebná bude úžasná. Taktiež môžete použiť aj inú hrúbku, ale primeraný háčik k tomu. Takže fantázii sa medze nekladú. Len veselo do toho!

Háčkovaná šatka - Viola

Použité stehy:

Takže naozaj smelo do háčkovania. Nezabudnite sa mi pochváliť prostredníctvom sociálnych sietí, už teraz sa teším. Som zvedavá na vaše farebné variácie.

Ak vám zostane trochu priadze, môžete si k šatke uháčkovať aj:

►►► Jednoduchá háčkovaná čelenka ◄◄◄

Či už bude skvelým darčekom pre vás alebo pre niekoho, určite potešíte a prajem príjemné nosenie s hrdosťou!

Tu nájdete video – návod:

Krásne tvorenie!

Vaša Monique

Zdieľaj:

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

You cannot copy content of this page!