Vzorkovník

Zmiešaný vzor – steh

Keď mám na mysli slovo zmiešaný, tak si predstavujem čokoľvek, len nie nejaký jednoduchý a obyčajný vzor. Mám rada rôzne zmiešané vzory a hlavne keď vytvárajú zaujímavú a pritom jednoduchú štruktúru. Nie je teda prekvapením, že keď som tento Zmiešaný vzor – steh objavila, okamžite som si ho zamilovala.

Je trošku náročnejsí možno pre začiatočníkov, hlavne na počítanie, ale veľmi rýchlo si naň zvyknete. Vytvára hustý a jedinečný dizajn, vhodný na háčkované šály, nákrčníky, čelenky, svetre, či pulóvre. Uplatnenie určite nájde.

Naučiť sa nejaký nový vzor, alebo techniku je pre mňa nesmiernym lákadlom a hlavne zábavou, čo myslíte? Ak chcete prijať výzvu na tento zaujímavý vzor, máte šťastie. Dnes vás týmto vzorom prevediem pekne, krok za krokom. Nájdete písaný postup, schému, ale aj video-návod. Takže každému podľa chuti a vôle.

Materiál na Mixovaný vzor – steh:

Priadza – akákoľvek priadza o hrúbke Aran/4 medium (na samotný projekt môžete použiť akúkoľvek priadzu)
Háčik – 6 mm

Použité stehy na Mixovaný vzor – steh:

Mixovaný vzor – steh (MC – Mixed Cluster)

Click here for the English version

– nahodiť, vložiť háčik do prvého očka ako je označené, nahodiť, prevliecť (3 očká na háčiku), nahodiť, prevliecť cez dve očká (dve očká na háčiku), preskočiť jedno očko, nahodiť, vložiť háčik do ďalšieho očka, nahodiť a prevliecť (4 očká na háčiku), nahodiť, vložiť háčik do toho istého očka, nahodiť a prevliecť (6 očiek na háčiku), nahodiť, prevliecť cez všetky očká na háčiku.

Vzor je akékoľvek nepárne číslo + 1 očko (pridané do základnej retiazky)

Riadok 1: 1ks do druhého očka od háčika a 1ks do každého očka až do konca riadka. Otočiť.

Riadok 2: 2ro (počítame ako prvý pds), 1MC (začíname hned do prvého očka), *1ro, 1MC, ktorý začíname do posledného očka z predchádzajúceho MC; opakujeme od * končíme posledným opakovaním do posledného očka, 1pds taktiež do posledného očka. Otočiť.

Riadok 3: 1ro (slúži len na otočenie), 1ks do prvého očka a po 1ks do každého očka a každého retiazkového priestoru až do konca riadka. Posledný ks robíme na vrch druhého retiazkového očka z predošlého riadka. Otočiť.

Opakujeme riadky 2 – 3.

schéma Mixovaný vzor – steh

Mixed Cluster stitch – english

MC (Mixed cluster) – yo, insert hoook into 1st as indicated, yo, draw loop through, yo, draw through 2 loops, skip 1 st [yo, insert hook into next st, yo, draw loop through] twice all into same st, (6 loops on a hook), yo, draw through all loops on a hook.

Any number of st + 1 (add 1 for base chain)

Row 1 (WS): 1sc into the second ch from a hook, 1sc into each st to the end. Turn.

Row 2: Ch2 (counts as 1hdc), 1MC inserting hook into 1st then 3rd st, -ch1, 1MC inserting hook 1st into same st as previous MC; rep from* ending last rep in the last st, 1hdc into same st. Turn.

Row 3: Ch1 (not counted as a st), 1sc into the first st, 1sc into each st and each ch sp to the end. Turn.

Rep rows 2 – 3.

Abbreviations:
st – stitch
ch – chain
ch sp – chain sp
MC – Mixed cluster
sc – single crochet
hdc – half double crochet

Zmiešaný vzor - steh
Zmiešaný vzor – steh

Vždy sa poteším ak sa mi so svojimi prácami pochválite prostredníctvom sociálnych sietí. Nezabudnite ma označiť #lecrochetmonique, ak budete svoje práce zdieľať a taktiež pridajte odkaz návod tohto vzoru. Ukážte mi vaše Mixované vzory. Teším sa na vaše umelecké dieľa s použitím tohto Mixovaného vzoru.

♦♦♦Ak máte záujem o konkrétny vzor, ktorý by ste sa chceli naučiť, dajte mi vedieť. ♦♦♦

Tu nájdete video – návod:

Krásne tvorenie!

Vaša Monique ♥

Zdieľaj:

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

You cannot copy content of this page!