Projekty,  Topánky, papučky, ponožky

Detské háčkované čižmičky

Som nesmierne rada, že vám môžem predstaviť ďalší skvelý video-návod na Detské háčkované čižmičky. Ide o návod pre našich najmenších. Aj keď s troškou chybou v hlase (naozaj sa mi zle rozpráva a o to ťažšie dýcha), ale dúfam, že to nebude príliš veľká prekážka. Snaším sa prinášať návody každý týždeň a viem, že hovorené slovo je oveľa lepšie ako len písaný text.

Detské háčkované čižmičky

Detské háčkované čižmičky sa skladajú z dvoch častí. Prvá časť je spodná časť – ide o základ čižmičky – a túto časť môžete použiť samostatne ako háčkovanú papučku, alebo ako základ pre iný vzor čižmičiek/papučiek. Druhá časť je vrchná časť – je háčkovaná tzv. krokodílím vzorom, ktorý sme už spoločne háčkovali v inom projekte. Išlo o Háčkované bezprstové rukavice s krokodílím vzorom – návod na tieto rukavice nájdete v odkaze pod obrázkom.

Detské háčkované čižmičky môžete háčkovať z akejkoľvek priadze a v akejkoľvek farebnej kombinácií. Sú vhodné nielen pre malé princezné, ale aj pre malých bojovníkov. Takže sú naozaj vhodné pre kohokoľvek.

Použitý materiál na Detské háčkované čižmičky

Materiál: Knitting Essentials – 97% akryl/3% lesklé vlákno (50g/150m)
Farba: Bielay
Hrúbka priadze: DK/Double Knitt/3 light
Háčik: 3 mm
Spotreba: 40g / 120 m
Veľkosť: 3 – 6 mesiacov (10 cm)

Použité stehy:

 • základné očko
 • retiazkové očko
 • pevné očko
 • krátky stĺpik
 • dlhý stĺpik
 • Počet retiazkových očiek podľa veľkostí:

  Predčastne narodené – 10 retiazkových očiek (veľkost 8 cm)
  0 – 3 mesiace – 12 retiazkových očiek (veľkosť 9 cm)
  3 – 6 mesiacov – 14 retiazkových očiek (veľkosť 10 cm)
  6 – 12 mesiacov – 16 retiazkových očiek (veľkosť 11 cm)
  12 – 18 mesiacov – 18 retiazkových očiek (veľkosť 12 cm)

  Prvé a posledné retiazkové očko nám bude tvoriť prednú a zadnú časť, ostatné retiazkové očká určujú veľkosť čižmičky. To znamená, že všetky veľkosti môžete robiť ďalej podľa video – návodu nakoľko používam značkovače na lepšiu orientáciu pre akejkoľvek veľkosti.

  Čo poviete?
  Sú rozkošné, však?

  Vždy sa poteším ak sa mi so svojimi prácami pochválite prostredníctvom sociálnych sietí. Nezabudnite ma označiť #lecrochetmonique, ak budete svoje práce zdieľať a taktiež pridajte odkaz aj na video – návod. Teším sa na vaše úžasné kúsky. ☺


  Tu nájdete video – návod:

  Krásne tvorenie!

  Vaša Monique ♥

  Zdieľaj:

  Zanechať odpoveď

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  You cannot copy content of this page!