Háčkované bezprstové rukavice
Doplnky,  Projekty,  Rukavice

Háčkované bezprstové rukavice

Dnes tu mám pre vás video – návod na tieto fantastické Háčkované bezprstové rukavice s krokodílím vzorom. Návod sa pýtal na svet už minulý rok, ale nejako ho predčili iné. Ale je tu a ja sa z neho teším.

Môžete ich uháčkovať v akejkoľvek farebnej kombinácií, vzor ukáže veľkolepo na všetkom. Odporúčam však použiť priadzu o hrúbke DK (3 light), alebo tenšiu, aby sa vzor opakoval viackrát.

Rukavičky sú vhodné do každého chladného počasia a pre všetkých.

Háčkované bezprstové rukavice – materiál:

  • Knitting essentials – 100% akryl, (50g klbko), hrúbka DK/3 light
  • 4 mm háčik

Spotreba približne 100 g.

Môžete použiť akúkoľvek priadzu o hrúbke DK/3 light alebo tenšiu, aby sa vzor opakoval viackrát. Vzor je násobkom čísla 6.

Všetky rukavičky som háčkovala z priadze DK, len som zmenila veľkosť háčika. Pri detskej veľkosti som použila háčik 3 mm.

Pozor nie každý výrobca má hrúbku priadze rovnakú. Aj keď udávajú hrúbku DK/3 light priadza môže byť rozdielna. (hrubšia, tenšia)

Rukavičky môžete háčkovať z akejkoľvek priadze – odporúčam však aby vám priadza bola príjemná na dotyk, aby sa vám v nich ruky nepotili. Môžete si vybrať zloženie bavlna/akryl – myslím, že je to najvhodnejšia kombinácia. Ak zvolíte len akrylovú priadzu, dbajte na to aby bola mäkká a jemná na dotyk.

Podľa potreby môžete robiť rôzne variácie. Môžete si základnú prvú časť podľa potreby predĺžiť, skrátiť – záleží podľa opakovaní počtu riadkov, taktiež môžete zvoliť rôznu dĺžku druhej časti a je na vás či pridáte tretiu časť, alebo len ozdobný kraj – čiže variácií je veľa a je na vás pre akú zvolíte.

Háčkované bezprstové rukavice
Priadza DK – háčik 3 mm – 36 retiazkových očiek
Háčkované bezprstové rukavice
Priadza DK – háčik 4 mm – 42 retiazkových očiek
Háčkované bezprstové rukavice
Priadza DK – háčik 4 mm – 36 retiazkových očiek

Použité stehy:

Háčkované bezprstové rukavice

Či si teda zvolíte detskú veľkosť pre malé parádnice, alebo malého bojovníka. Alebo si uháčkujete tieto krásne rukavičky pre seba, verím, že budete spokojní. A rovnako si nájde miesto v šatníku ako mnohé iné háčkované kúsky od vás.

Háčkované bezprstové rukavice

Vždy sa poteším ak sa mi so svojimi prácami pochválite prostredníctvom sociálnych sietí. Nezabudnite ma označiť #lecrochetmonique, ak budete svoje práce zdieľať a taktiež pridajte odkaz na video – návod. Teším sa na vaše farebné variácie.

Tu nájdete video – návod:

Krásne tvorenie!

Vaša Monique ♥

Zdieľaj:

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

You cannot copy content of this page!