Čiapky, klobúky,  Projekty,  Video-návody

Háčkovaná čiapka – Vločka

Háčkovaná čiapka – Vločka je úžasným zimným doplnkom pre malých aj veľkých nositeľov. Je doplnená o háčkovanú aplikáciu v tvare snehovej vločky. Ako celok ju dotvárajú rozkošné brmbolce.

Háčkovaná čiapka - Vločka
Háčkovaná čiapka - Vločka

Je háčkovaná na obvod hlavy 48 – 52 cm. Čiapku si môžete zvoliť v akejkoľvek farebnej kombinácii. Vločku môžete, nemusíte pridať, prípadne môžete pridať viac v rôznych veľkostiach. Brmbolce môžu byť jednofarebné, alebo viacfarebné.

Háčkovaná čiapka - Vločka
Háčkovaná čiapka - Vločka

Návod na vločku môžete použiť aj ako krásnu zimnú, či vianočnú dekoráciu ak použijete 100% bavlnu – od veľkosti háčika, bude záležať veľkosť vločky.

Háčkovaná čiapka – Vločka je vhodná aj pre začiatočníkov, nakoľko je háčkovaná s dlhých stĺpikov a háčkuje sa do kruhu. Trošičku môže potrápiť háčkovanie vločky, ale verím, že to spoločne zvládneme.

Návod ako vyrobiť brmbolec nájdete tu:

♦♦♦Ako vyrobiť brmbolec♦♦♦

Materiál na Háčkovanú čiapku – Vločka:

So Crafty – Bright yarn – DK/3 light (50g /133m)
– 5,5 mm háčik
Spotreba: 100g tyrkysová + 50 g biela
(spotreba je približná nakoľko každý z nás má iný spôsob háčkovania a uťahovania, nepoužila som celé klbká)

Môžete použiť akúkoľvek priadzu o hrúbke DK/3 light.

Štandardná tabuľka veľkostí:

Obvod hlavyPriemer plackyVýška čiapky
43 – 47 cm16 cm17 cm
48 – 52 cm18 cm19 cm
53 – 55 cm19 cm20 – 21 cm

Rozmery sú približné, nakoľko je veľmi ťažko zmerať háčkovanú vec a veľmi záleží od priadze a spôsobu háčkovania. Ja háčkujem voľnejšie.

Použité stehy na Háčkovanú čiapku Vločka:

Háčkovanie podľa veľkostí:

(obvod hlavy 43 – 47 cm)

Začíname rovnako ako vo video – návode, ale na vrchnú placku urobíme len 5 riadkov, tak aby sme mali 50 očiek. Ďalšiu časť robíme len 6 riadkov a ďalej nasledujú klopy na ušká, ozdobný kraj ako vo video – návode. A k tomu dozdobenie krásnou vločkou, podľa video-návodu a brmbolcami.

(obvod hlavy 48 – 52 cm)

Celý postup vo video – návode.

(obvod hlavy 53 – 55 cm) /aj dospelá veľkosť

Začíname rovnako ako vo video – návode. Na základnú placku však v poslednom, čiže v 6. riadku priberáme tak, že robíme po jednom dlhom stĺpiku do 5. očiek a dva dlhé stĺpiky do ďalšieho očka. Takže tiež priberieme rovnomerne v tomto riadku 10 očiek. To znamená, že budeme mať 60 očiek. (Ak sa vám to bude zdať málo, môžete ešte rovnomerne pridať v ďalšom riadku 5 očiek a to tak, že budete robiť po jednom dlhom stĺpiku do 10tich očiek a 2 dlhé stĺpiky do ďalšieho očka.) Ďalej pokračujete po jednom dlhom stĺpiku do každého očka nasledujúcich 7 riadkov. Ďalej nasledujú klopy na ušká, ozdobný kraj ako vo video – návode. A k tomu dozdobenie krásnou vločkou, podľa video-návodu a brmbolcami.

Veľkosť aj dĺžku si môžete samozrejme prispôsobiť podľa seba a to tak, že na vrchnú placku pridávate rovnomerne očká, a predĺžite pomocou opakovania riadkov. Vo video-návode to krásne vidieť, ako pridávať v základnej placke.

Verím teda, že sa do háčkovania pustia naozaj aj začiatočníci a spolu Háčkovanú čiapku Vločka zvládneme vytvoriť.

Vždy sa poteším ak sa mi so svojimi prácami pochválite prostredníctvom sociálnych sietí. Nezabudnite ma označiť #lecrochetmonique, ak budete svoje práce zdieľať a taktiež pridajte odkaz na video – návod. Teším sa na vaše farebné variácie.

Verím, že poteší nejedného malého nositeľa, bude úžasným darčekom a zohreje v chladných a veterných dňoch. Tak poďme spolu háčkovať.

Tu nájdete video – návod:

Krásne tvorenie!

Vaša Monique ♥

Zdieľaj:

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

You cannot copy content of this page!