Čiapky, klobúky,  Doplnky,  Projekty,  Video-návody

Háčkovaná čelenka

Jednoduchý a rýchly projekt. Áno také máme najradšej. Hlavne urobiť, vytvoriť niečo rýchle a jednoduché medzi zložitými a zdĺhavými projektami. Háčkovaná čelenka je teda jednoduchý a rýchly projekt. Stačí vám k tomu jedno klbko a zázrak je na svete, samozrejme s vašou dopomocou.

Háčkovaná čelenka
Háčkovaná čelenka

Určite vám zostala priadza, keď ste háčkovali nejakú šatku či šál. A táto čelenka bude úžasným doplnom pre malé aj veľké parádnice.

Háčkovaná čelenka
Háčkovaná čelenka

Použitý materiál na háčkovanú čelenku:

Materiál: 100% akryl – 50 g klbko
Farba: viacfarebná
Hrúbka priadze: 3 light/ DK
Háčik: 7 mm
Spotreba: 50 g – dospelá veľkosť, 40 g – detská veľkosť

Háčkovaná čelenka

Použité stehy:

Háčkovaná čelenka

Detská veľkosť na obvod hlavy: 44 – 52 cm

Postupujte podľa video – návodu.

Dospelá veľkosť na obvod hlavy: 50 – 58 cm

Začíname na 10 retiazkových očiek + 1 (ktoré slúži na otočenie), prípadne podľa potreby (podľa toho, či chcete užší či širší lem). Urobíme 58 riadkov, prípadne podľa potreby. Končíme párnym počtom riadkov. Ďalej pokračujeme ako vo video-návode. Urobíme 4 – 5 riadkov, podľa potreby a ešte jeden riadok s pevnými očkami.

Počet riadkov, ako aj šírku čelenky si môžete prispôsobiť podľa potreby, nakoľko každý z nás háčkujeme inak – viac alebo menej uťahujeme. Taktiež spotreba je približná, nakoľko každá priadza u rôznych výrobcov má inú váhu – môže byť ťažšia, alebo ľahšia.

Môžete použiť aj priadzu Chunky/Bulky a tiež 7 mm háčik. V tomto prípade nedávate priadzu dvojmo.

Tak už len zobrať nejakú tú priadzu a háčik a veselo sa pustiť do práce. Verím, že vytvoríte mnoho zaujímavých kreácií.
Takže je len na vás akú priadzu si zvolíte.

Háčkovaná čelenka sa určite stane zaujímavým doplnkom k vášmu outfitu. Ale nielen vám, ale aj pre vaše malé parádnice. A prezradím vám, že to nezaberie veľa času.

Vždy sa poteším ak sa mi so svojimi prácami pochválite prostredníctvom sociálnych sietí. Nezabudnite ma označiť #lecrochetmonique, ak budete svoje práce zdieľať a taktiež pridajte odkaz na video – návod. Teším sa na vaše farebné variácie.

Tu nájdete video – návod:

Krásne tvorenie!

Vaša Monique ♥

Zdieľaj:

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

You cannot copy content of this page!