Projekty,  Šatky,  Video-návody

Háčkovaný šál s gombíkom

Ako to už zvykom býva zas a znova mám tu pre vás nový návod. Je to video-návod na Háčkovaný šál s gombíkom. Ide o celkom jednuchý a rýchly projekt a verím, že ho zvládnu aj začiatočníci.

Farebná kombinácia je znovu na vás a taktiež aj výber vhodnej priadze. Vyberajte priadzu, s ktorou sa vám dobre háčkuje a ktorá je príjemná na dotyk.

Dostatočne veľký ozdobný gombík vám pômože vytvoriť rôzne spôsoby nosenia a udržať Háčkovaný šál s gombíkom na správnom mieste. Čiže máte veľa možností na rôzne vyriácie nosenia. Či už len tak prehodíte cez plecia, prípadne bude slúžiť na to aby vás zahrial, alebo len tak ako ozdoba na kabát či vetrovku.

Háčkovaný šál s gombíkom

Je háčkovaný v celku jednoduchým vzorom. Dávame dva dlhé stĺpiky spolu a opakuje sa len jeden riadok. Farbu meníme každých 5 riadkov, alebo si zvolte svoju vlastnú výmenu farieb. Prípadne použite len jednu farbu, alebo aj viacfarebnú priadzu. Možností je stále veľa.

Háčkovaný šál s gombíkom

Dokopy háčkujeme 50 riadkov, ale znovu je na vás akú dĺžku si zvolíte, môžete vytvoriť aj dlhý šál na uväzovanie.

Následne si Háčkovaný šál s gombíkom obháčkujeme z troch strán, krásnym ale za to jednoduchým krajkovým vzorom, ale samozrejme môžete si ho obháčkovať zo všetkých stán a záleží na vás ktorou zvolenou farbou. Trošičku môže potrápiť 2x nahodený dlhý stĺpik, ale verím, že už ste so mnou háčkovali veľa, tak to hravo zvládnete. Začiatočníkom pomôže samozrejme pomalá ukážka.

Háčkovaný šál s gombíkom

Na záver si prišijeme gombík, ktorý dodá Háčkovanému šálu ten ucelený vzhľad, avšak plní aj veľmi dôležitú úlohu. Tak ako som spomínala vyššie, môžete si ho pomocou gombíka rôzne nastailovať.

Háčkovaný šál s gombíkom

Materiál na Háčkovaný šál s gombíkom:

Priadza:
So Crafty – DK/3 light – 50g/133m – 100% akryl – tmavá červená (bordová), tmavá zelená
Háčik: 6 mm
Spotreba: 90 g bordová, 60 g zelená

Môžete použiť však akúkoľvek priadzu viacfarebnú, jednofarebnú o hrúbke DK/3 light. Či už použijete 100% akryl, alebo zmes vlna/akryl, alebo akryl/bavna je len a len na vás. Vyberte si takú priadzu, ktorú poznáte a pracuje sa vám s ňou výborne a hlavne vám vyhovuje.

Rozmer po fixácii: 37 x 110 cm (môžete si samozrejme vytvoriť vlastnú veľkosť)
Môžete použiť nasledovné fixácie:

>>> Mokrá fixácia <<<
>>> Fixácia pomocou pary <<<

Háčkovaný šál s gombíkom

Použité stehy:

Háčkovaný šál s gombíkom

Verím teda, že sa do háčkovania pustia naozaj aj začiatočníci a spolu Háčkovaný šál s gombíkom zvládneme vytvoriť a bude nás tešiť a zohrievať v chladných dňoch.

Vždy sa poteším ak sa mi so svojimi prácami pochválite prostredníctvom sociálnych sietí. Nezabudnite ma označiť #lecrochetmonique, ak budete svoje práce zdieľať a taktiež pridajte odkaz na video – návod. Teším sa na vaše farebné variácie.

Tu nájdete video – návod:

Krásne tvorenie!

Vaša Monique ♥

Zdieľaj:

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

You cannot copy content of this page!