Projekty,  Tašky,  Video-návody

Francúzska nákupná taška

Hit letnej sezóny – Francúzska nákupná taška sa dostala aj do mojich video -návodov. A keďže podnet prišiel od vás, o to s väčšou radosťou som sa do tohto návodu pustila.

Francúzska nákupná taška

Háčkuje sa pomerne rýchlo a je len na vás, aký rozmer tašky si uháčkujete. Vo videonávode háčkujem tašku v rozmeroch : 40 x 55 cm. Samozrejme taška sa natiahne podľa záťaže, čo do nej vložíte.

Použila som priadzu „So Crafty“ – Fancy Yarn (50g/125 m) – farba: Glamour Romance a použila som 4 mm háčik. Na veľkosť 40 x 50 cm som spotrebovala necelých 200g/500m priadze. (spotreba je približná nakoľko každý z nás má iný spôsob háčkovania a uťahovania)

Francúzska nákupná taška

Veľkosť finálnej tašky je podľa môjho merania 40 x 50 cm, ale záleží ako si ju rozložíte, taktiež záleží od hrúbky priadze, ktorú použijete a hlavne aj od spôsobu háčkovania. Takže v nasledujúcich rozmeroch sa budem pridržiavať základného „štvorca“ po vytiahnutí.

Počet retiazkových očiek podľa základného štvorca a počtu štvorčekov:

80 x 83 cm – 34 x 34 štvorčekov – 136 + 1 retiazkových očiek
70 x 74 cm – 30 x 30 štvorčekov – 120 + 1 retiazkových očiek
56 x 60 cm – 24 x 24 štvorčekov – 96 + 1 retiazkových očiek
46 x 50 cm – 20 x 20 štvorčekov – 80 + 1 retiazkových očiek

Francúzska nákupná taška
Francúzska nákupná taška

Táto taška priam kričí po tom, aby ste ju naplnili krásnymi vecami – kvetmi, zeleninou, ovocím, klbkami – a že sa ich tam zmestí, bochníkmi chleba – veľa bochníkov chleba, no a samozrejme nesmie chýbať ani francúzska bageta. Veď Francúzska nákupná taška, bez francúzskej bagety?

Francúzska nákupná taška

Použité stehy:

– základné očko
– retiazkové očko
– krátky stĺpik
– polodlhý stĺpik
– 2x nahodený dlhý stĺpik

Či už ju naplníte potravinami alebo plážovými potrebami, táto taška je ideálna pre letné a jesenné dni a môžete si byť istí, že ja ju budem mať rôznych veľkostiach a farbách a budem ju nosiť všade, kam pôjdem – a samozrejme s niekoľkými vykúkajúcimi bagetami.

Francúzska nákupná taška
Francúzska nákupná taška

Tu nájdete video – návod:

Dúfam, že sa vám Francúzska nákupná taška páči a uháčkujete si ju čo najrýchlejšie.

Krásne tvorenie!

Zdieľaj:

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

You cannot copy content of this page!