Projekty,  Svetre, tuniky

Háčkovaná vesta Taara

Poznáte ten pocit, keď máte niečo na pláne a zrazu sa to otočí úplne inak? Tak to bolo aj pri tomto video-návode. Plán bol háčkovaný sveter, ale keďže som nemala dostatok priadze (a tu v UK je ťažko zohnať), tak vznikla táto Háčkovaná vesta Taara. Znovu môžem povedať, že ide o celkom jednoduchý a rýchly projekt. A je na vás či to bude vesta, alebo doháčkujete aj rukávy a bude z nej naozaj sveter.

Návod je vhodný aj pre začiatočníkov a naozaj ide o rýchly projekt, nakoľko vzor je z predĺžených dlhých stĺpikov. K tomu veľký háčik a práca ide rýchlo od ruky. Ani sa nenazdáte a už kráčate v uliciach s novým kúskom.

Háčkovaná vesta Taara je háčkovaná z troch dielov – zadný diel a dva predné diely ktoré sa háčkujú od pliec, aby ste nemuseli zošívať. Bočné diely si zháčkujeme retiazkovými očkami, ale kľudne si ich môžete len zošiť. Pridáme ozdobné lemovanie a môžete pridať šnúrky. Rozparky na bokoch môžete, alebo nemusíte mať. Je to na vás. Ak zvolíte šnúrky – urobte si jednoduché točené, alebo vyberte niektoré, ktoré nájdete v mojich návodoch.

Materiál:

PriadzaYarn Art – Dancing Baby – 100g/250m – 100% akryl – Hrúbka: DK/3 light
Háčik – 7 mm
Nožnice
Ihla
Značkovače

Základný štvorec: 10 x 10 cm / 16 predĺžených dlhých stĺpikov x 4 riadky – základného vzoru

Vzor je násobkom čísla 4 + 2 (jeden oblúčik)

Háčkovaná vesta Taara

Použité stehy:

základné očko
retiazkové očko
krátky sĺpik
polodlhý stĺpik
dlhý stĺpik

Tabuľka skutočných veľkostí na Háčkovanú vestu:

VeľkosťXSSMLXL2XL3XL
Šírka x dĺžka (cm)40 x 11545 x 11550 x 11555 x 11560 x 11565 x 11570 x 115

Rozmery aj spotreba priadze sú približné, nakoľko každý z nás háčkuje iným spôsobom, uťahujeme inak. Ak príliš uťahujete, použite väčší háčik, ak háčkujete voľnejšie, použite menší háčik.

Šírku vesty, či celkovú dĺžku si prispôsobte podľa seba. Nie všetci máme tabuľkové veľkosti.

Spotreba priadze podľa veľkostí na Háčkovanú vestu:

VeľkosťXSSMLXL2XL3XL
Spotreba330g/
825m
370g/
925m
400g/
1000m
450g/
1125m
490g/
1225m
530g/
1325m
570g/
1425m

Háčkovanie podľa veľkostí:

Všetky veľkosti sú hačkované rovnakým vzorom, rozdiel je v začiatočnom počte oblúčikov. Dĺžka je rovnaká, prispôsobte si ju podľa potreby. Otvor na rukáv si prispôsobte: preskočte 12 riadkov – alebo podľa potreby.

Nižšie v tabuľke nájdete počet začiatočných oblúčikov na rôzne veľkosti:

VeľkosťXSSMLXL2XL3XL
Zadný diel – počet oblúčikov12141618202224
Predné diely – počty oblúčikov6789101112

Myslím, že táto Háčkovaná vesta Taara neurazí žiaden šatník a je teda úžasným outfitom k čomukoľvek.

Môžete si ju uháčkovať z jednofarebnej priadze, z dúhového klbka, z rôznofarného klbka. Je to na vás. Ak použijete inú hrúbku priadze a inú veľkosť háčika, veľkosť si samozrejme musíte prispôsobiť. Podľa hore uvedenej tabuľky si budete vedieť prispôsobiť akúkoľvek veľkosť.

Tip pre vás:

Ak si budete chcieť doháčkovať rukávy, nie je problém. Zvolte si šírku rukáva podľa potreby a háčkujte vzor okolo krajných predĺžených dlhých stĺpikov. Rukáv zháčkujte ako bočné časti, alebo jednoducho zošite. Nezabudnite pridať ozdobný lem. Môžete si zvoliť dĺžku rukávov podľa vlastnej potreby.

Vždy sa poteším ak sa mi so svojimi prácami pochválite prostredníctvom sociálnych sietí. Nezabudnite ma označiť #lecrochetmonique, ak budete svoje práce zdieľať a taktiež pridajte odkaz aj na video – návod. Teším sa na vaše úžasné kúsky tejto Háčkovanej vesty Taara – alebo svetra?☺

Tu nájdete video-návod:

Krásne tvorenie!

Vaša Monique ♥

Zdieľaj:

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

You cannot copy content of this page!