Projekty,  Svetre, tuniky

Letný háčkovaný top Lalita

Som nesmierne rada, že vám môžem priniesť ďalší návod. Ide o Letný háčkovaný top Lalita. Ide o ďalší jednoduchý a rýchly projekt, ktorý je vhodný aj pre začiatočníkov.

Letný háčkovaný top Lalita ako som spomenula je jednoduchý a rýchly projekt, nakoľko sa háčkuje tzv. babičkiným vzorom a teda sa opakuje len jeden riadok. Skladá sa z dvoch dielov, ktoré si následne zošijeme, pridáme ramienka a strapce. Je na vás akú dĺžku topu si zvolíte a taktiež si môžete strapce prispôsobiť podľa potreby.

Materiál:

PriadzaKnit & Purl – 50g/145m – 3 light/DK – 55% akryl/45% bavlna
Háčik – 4,5 mm
Nožnice
Ihla

Základný štvorec: 10 x 10 cm / 5x vzor x 8 riadkov – základného vzoru

Letný háčkovaný top Lalita

Použité stehy:

základné očko
retiazkové očko
pevné očko
dlhý stĺpik

Tabuľka skutočných veľkostí na Háčkovaný letný top:

Veľkosť:XS/SM/LXL/2XL3XL
Šírka x dĺžka (cm)45 x 3250 x 3555 x 3860 x 41

Rozmery aj spotreba priadze sú približné, nakoľko každý z nás háčkuje iným spôsobom, uťahujeme inak. Ak príliš uťahujete, použite väčší háčik, ak háčkujete voľnejšie, použite menší háčik.

Šírku topu, či celkovú dĺžku si prispôsobte podľa seba. Nie všetci máme tabuľkové veľkosti.

Spotreba priadze podľa veľkostí na Háčkovaný letný top:

Veľkosť:XS/SM/LXL/2XL3XL
Spotreba g/m160/465200/580230/670270/785

Háčkovanie podľa veľkostí:

Všetky veľkosti sú hačkované rovnakým vzorom, rozdiel je v začiatočnom počte retiazkových očiek. Dĺžku si prispôsobte podľa potreby, alebo podľa počtu v tabuľke. Zošívame rovnako, dĺžka ramienkov aj strapcov je rovnaká, alebo podľa potreby.

Nižšie v tabuľke nájdete počet začiatočných retiazkových očiek a počet riadkov na rôzne veľkosti:

Veľkosť:XS/SM/LXL/2XL3XL
Počet retiazkových očiek:7688100112
Počet opakovania vzoru:6x7x8x9x
Počet riadkov:18202224

Myslím, že Letný háčkovaný top Lalita je úžasným letným doplnkom do dámskeho šatníka. Vyberte si kvalitnú priadzu a či to bude nejaká zaujímavá farebná kombinácia, či len v jednej farbe, určite poteší.

Vytvorte si tento top pre seba, či pre niekoho výnimočného. Skúsenejšie háčkarky si podľa tabuľky budú vedieť prispôsobiť aj veľkosť pre malé princezné, či moderné tínedžerky. Dĺžka strapcov dodá topu zaujímavý vzhľad.

Vždy sa poteším ak sa mi so svojimi prácami pochválite prostredníctvom sociálnych sietí. Nezabudnite ma označiť #lecrochetmonique, ak budete svoje práce zdieľať a taktiež pridajte odkaz aj na video – návod. Teším sa na vaše úžasné kúsky!☺

Tu nájdete video-návod:

Krásne tvorenie!

Vaša Monique ♥

Zdieľaj:

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

You cannot copy content of this page!