Čiapky, klobúky,  Projekty,  Video-návody

Letný klobúčik

Úžasným letným doplnkom pre malé princezné je aj tento háčkovaný Letný klobúčik. Je vzdušný, elegantný a doplnený o krásnu sedmokrásku.

Letný klobúčik
Letný klobúčik
Letný klobúčik

Ide o rýchly projekt a je úžasným relaxom medzi veľkými projektami.

Video – návod je háčkovaný na veľkosť 3 – 4 roky a obvod hlavy 46 – 50 cm. Stále však upozorňujem, akým spôsobom háčkujete. Ja háčkujem voľnejšie. Ak príliš uťahujete, použite väčší háčik.

Materiál na Letný klobúčik:

Drops – Cotton Light – 50% bavlna, 50% polyester (50g/105 m)
– 4 mm háčik
Spotreba: 50g modrá + 20 g biela
(spotreba je približná nakoľko každý z nás má iný spôsob háčkovania a uťahovania)

Letný klobúčik

Štandardná tabuľka veľkostí:

VekObvod hlavyPriemer plackyVýška klobúčikaCelková výška
2 – 3 r.48 cm14 cm14 cm20 cm
4 – 5 r.51 cm15 cm15 cm21 cm
6 – 10 r.53 cm16 cm16 cm 22 cm
Dosp. veľ.56 – 5818 cm18 cmPodľa potreby
Letný klobúčik

Slnečnú clonu si môžete uháčkovať podľa potreby, stačí len striedať riadky a rovnakým spôsobom pridávať v každom riadku – ako vo videu.

Letný klobúčik
Letný klobúčik

Použité stehy na Letný klobúčik:

Letný klobúčik

Háčkovanie podľa veľkostí:

2 -3 roky (obvod hlavy 48 cm)

Začíname na 11 krátkych stĺpikov do magického kruhu. Pokračujeme ako vo videu. Po 9. riadku zmeníme farbu a háčkujeme ďalej rovnako ako vo videu.

4 – 5 rokov (obvod hlavy 51 cm)

Celý postup vo video – návode.

6 – 10 rokov (obvod hlavy 53 cm)

Začíname rovnako ako vo video – návode. Ale v šiestom riadku pridáme rovnakým spôsobom. Budeme mať 78 očiek. Následne urobíme 5 riadkov bez pridávania, ďalej vymeníme farbu. Pokračujeme podľa videa. Na slnečnú clonu pridávame do 5 po jednom krátkom stĺpiku, do ďalšieho 2. Rovnomerne pridávame aj v ďalších riadkoch 2 riadkoch. Na konci tretieho riadku slnečnej clony musíme mať 127 očiek. Ďalej pokračujeme podľa videa.

Dospelá veľkosť (obvod hlavy 56 – 58 cm)

Začíname rovnako ako vo video-návode. Ale v šiestom riadku pridáme rovnakým spôsobom. Budeme mať 78 očiek. Ďalej pokračujeme 8 riadkov bez pridávania farby, vymeníme farbu, urobíme 3 riadky krátkych stĺpikov a pokračujeme slnečnou clonou. (výmena farieb ako vo videu) Na slnečnú clonu pridávame do 5 po jednom krátkom stĺpiku, do ďalšieho 2. Rovnomerne pridávame aj v ďalších riadkoch – robíme podľa potreby. Končíme s riadkom s 2x nahodenými dlhými stĺpikmi, výmena farby a následne riadok s krátkymi stĺpikmi a riadok račích stĺpikov. (výmena farieb vo videu)

Letný klobúčik
Letný klobúčik

Háčkovanie nie je zložité a verím, že s pomocou tohto video-návodu ho zvládnu aj začiatočníci. Málinko môže robiť problém 2x nahodený dlhý stĺpik, ale verím, že aj to hravo zvládnete.

Ak budete pridávať, rovnakým spôsobom ako vo videu môžete si teda upraviť veľkosť podľa potreby, taktiež aj dĺžku klobúčika. Dĺžka slnečnej clony je tiež na vás.

Tak len už vybrať vhodnú priadzu a veselo do háčkovania.

Tu nájdete video – návod:

Vždy sa poteším ak sa mi so svojimi prácami pochválite prostredníctvom sociálnych sietí. Nezabudnite ma označiť #lecrochetmonique, ak budete svoje práce zdieľať a taktiež pridajte odkaz na video – návod. Teším sa na vaše farebné variácie.

Malá rada na záver: Ak použijete akrylovú priadzu, bude úžasným jesenným, či zimným klobúčikom.

Bavte sa a háčkujte!

Vaša Monique

Zdieľaj:

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

You cannot copy content of this page!