Háčkované sety,  Hračky,  Projekty

Mojkáčik – Jednorožec (3. časť)

V predcházajúcich dvoch častiach sme si spoločne uháčkovali Mojkáčik – Jednorožec, ktorý sa skladá z háčkovanej dečky a hlavy jednorožca. Aby bol komplet hotový, ako som spomínala v predchádzajúcej časti, tak dnes si Jednorožca dokončíme. Takže nemusíte mať len Mojkáčik – dečku, ale aj komplet hračku Jednorožca.

♥♥♥ Mojkáčik – Jednorožec (1. časť) ♥♥♥

♥♥♥ Mojkáčik – Jednorožec (2. časť) ♥♥♥

A aby toho nebolo málo, tak som Jednorožcovi uháčkovala aj vankúšik, aby mal na čom spinkať.

Na vankúšik som použila návod na dečku z prvej časti a uháčkovala som iba 7 riadkov s háčikom 4 mm. Dve časti som zháčkovala posledným ozdobným riadkom. Dovnútra som vložila vankúšik v tvare kruhu a výplne z dutého vlákna. Takže máme komplet súpravičku.

2 x podľa návodu z 1. časti – 7 riadkov
Vankúšik z dutého vlákna – 16,5 cm
Zháčkované ozdobným krajom
Mojkáčik - Jednorožec
Vložený vankúšik
Jedna strana
Mojkáčik - Jednorožec
Druhá strana

Použitý materiál na Mojkáčik – Jednorožec:

Materiál: 50% akryl, 50% bavlna – 50 g klbko
Hrúbka priadze: 3 Light/DK (Double Knit)
Háčik: 4 mm, 3 mm
Spotreba: 50 g viacfarebnej, 100 g bielej

Mojkáčik - Jednorožec

Použité stehy:

Mojkáčik - Jednorožec

Na predné a zadné nohy môžete prišiť ozdobné gombíky, ktorými udržíte správnu polohu nôh. Taktiež môžete na kvietky pridať ozdobné perličky, aby bol Jednorožec zaujímavejší.

Mojkáčik - Jednorožec

Verím, že sa takejto milej súpravičke poteší nejeden fanúšik Jednorožcov, prípadne ak zvolíte iné farby a nepridáte roh či kvietky, môžete vytvoriť úžasného koníka. Takže naozaj sa fantázii medze nekladú.

Smelo si vybrať vhodnú priadzu a veselo do háčkovania. ☺

Vyššie na obrázku vidíte Jednorožca z hrubej priadze Chunky. Takže naozaj môžete použiť akúkoľvek priadzu (napr. Doplhin Baby – a 5 mm háčik, prípadne hrubšiu priadzu) a tak si vytvoriť aj vlastnú veľkosť. V tomto prípade som hrivu a chvost robila zo samostatných prameňov, ktoré som prišívala. Je to pracnejšie a postupne sa to začína párať, čiže znovu treba prišiť. Bol praný už aj v práčke a sušený v sušičke, vydrží teda naozaj veľa.

Mojkáčik - Jednorožec
Mojkáčik - Jednorožec

Tu nájdete 3. časť na Jednorožca:

Krásne tvorenie!

Nezabudnite sa mi pochváliť prostredníctvom sociálnych sietí. Som zvedavá na vašich Jednorožcov, Mojkáčikov, Tulkáčikov…

Vaša Monique ♥

Zdieľaj:

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

You cannot copy content of this page!