Projekty,  Svetre, tuniky,  Video-návody

Háčkovaný pulóvrik Cassandra

Som nesmierne nadšená, že vás môžem privítať a zaviesť vás do nekonečného sveta kreativity a zručností, ktorým je háčkovanie. Dnes sa pustíme do zaujímavého projektu, ktorý som si vybrala s veľkou láskou a starostlivosťou – Háčkovaný pulóvrik Cassandra.

Prvým krokom na tejto ceste do sveta háčkovania je pochopenie samotného názvu projektu. Okrem toho, že znie záhadne a pôvabne, má tento názov hlbší význam. Cassandra má grécky pôvod a znamená „Tá, ktorá zamotáva ľudí, bystrá, vidiaca alebo tá, ktorá žiari medzi ľudstvom“. Tento názov som si vybrala s cieľom priniesť do projektu viac ako len materiálne hodnoty. Myslím si, že háčkovanie je o viac ako len o vytváraní vecí – je to o vytváraní príbehov, o prepojení s históriou a kultúrou, a o spájaní s hlbšími významami. Pre mňa je Cassandra symbolom múdrosti, vnútornej sily a schopnosti vidieť krásu v jednoduchosti. A práve toto je základom pre tento úžasný projekt.

Háčkovaný pulóvrik Cassandra je určený pre všetkých, od tých, ktorí sa len začínajú učiť háčkovať, po tých, ktorí majú už značnú zručnosť. Jeho jednoduchý vzor, založený na dlhých stĺpikoch s variáciami, poskytuje skvelú príležitosť pre začiatočníkov, aby sa naučili nové techniky a pre skúsenejších háčkarov, aby si užili relaxujúci projekt. Háčkované pulóvriky sú skvelým spôsobom, ako vytvoriť štýlový a pohodlný kúsok do vášho šatníka, a Cassandra nie je výnimkou.

Háčkovaný pulóvrik Cassandra

Materiál na Háčkovaný pulóvrik Cassandra:

Priadza: LCM – Harmonique – 4nitka – 100% mercerizovaná bavlna – 400g/800m
Farba: banana-rose-tiger-scarlet
Háčik: 5 mm, 6 mm
Nožnice
Ihla na zapracovanie
Značkovače

Základný štvorec: 10 x 10 cm / 13 očiek x 10 riadkov

Použité stehy:

Môžete použiť akúkoľvek farebnú kombináciu z priadzí ako som uviedla vyššie. Ak vyberiete inú priadzu, pulóvrik nemusí spĺňať požadovaný tvar a funkciu, nakoľko mercerizovaná bavlna vytvára váhu a nádherný lesk. A preto táto priadza je ideálna, aby pulóvrik spĺňal vaše požiadavky.

Ak použijete inú priadzu, myslím tým inú hrúbku a aj inú veľkosť háčika, nebude vám sedieť rozpis očiek a ani rozmery. Preto, ak chcete postupovať podľa návodu, vyberajte priadzu v rovnakej hrúbke a rovnaký háčik. Urobte si základný štvorec a spočítajte si očká, či vám to sedí rovnako ako u mňa. Ak máte rovnakú hrúbku a aj rovnaký háčik a nesedí vám základný štvorec, vyskúšajte to s iným háčikom. Nie všetci háčkujeme rovnako. Niekto háčkuje voľnejšie, niekto zas príliš uťahuje.
Ak však použijete inú hrúbku priadze, musíte si očká rozpočítať podľa potreby!

Ak vo výbere priadze ešte stále nie ste „doma“. Odporúčam pozrieť video-návod:

>>> Ako si vybrať priadzu <<<

Tabuľka skutočných veľkostí:

Veľkosť:XS SM LXL – 2XL3 XL – 4XL
Obvod cez prsia:71 – 86 cm91 – 106 cm111 – 127 cm132 – 147 cm

Tabuľka finálnych veľkostí Háčkovaného pulóvrika Cassandra:

Veľkosť:XS – SM – LXL – 2XL3XL – 4 XL
Šírka cez prsia44 cm50 cm60 cm70 cm
Celková dĺžka50 cm55 cm60 cm65 cm
Dĺžka rukáva29 cm29 cm29 cm29 cm
Obvod rukáva38 cm44 cm53 cm65 cm

Spotreba priadze podľa veľkostí:

Spotreba priadze je približná, nakoľko každý z nás háčkuje iným spôsobom, uťahujeme inak. Ak príliš uťahujete, použite väčší háčik, ak háčkujete voľnejšie, použite menší háčik.

Veľkosť:XS – SM – LXL – 2 XL3XL – 4 XL
Spotreba priadze:425g/855m520g/1040m665g/1325m830g/1660m

Háčkovanie podľa veľkostí:

Veľkosť:XS – SM – LXL -2XL3XL – 4XL
Počet začiatočných oblúčikov56565656
Počet riadkov sedla10121619
Rozpočet očiek na konci pridávania – PD/ZD57657793
Počet očiek na konci pridávania – rukávy49576985
Rozpočet očiek po spojení – PD + ZD116132156188
Počet očiek po spojení – rukávy50587086
Počet riadkov – telo pulóvrika30465863
Počet riadkov patentu – telo pulóvrika10101010
Počet riadkov na rukáv10101010
Počet riadkov patentu – rukáv5555

Dĺžku pulóvrika si môžete prispôsobiť podľa potreby, tak že len pridáte počty riadkov, rovnako si zvolte vlastnú dĺžku rukáva. Nezabudnite, ak budete robiť patenty, tak 10 riadkov na tele svetríka je približne 6-7 cm a patent na rukáve 5 riadkov je približne 5 cm. Aj šírku patentu si môžete prispôsobiť podľa potreby.

Rovnako si prispôsobte aj šírku, nie všetci máme tabuľkové veľkosti. Ak by vám nesedel požadovný počet riadkov na sedlo, kľudne pridajte riadky podľa potreby.

Zúženie rukáva je u všetkých veľkostiach rovnaká, postupujte podľa video-návodu.

Rozmery aj počty v tabuľke sú podľa môjho merania a mojich výpočtov, ako som spomenula, nie všetci háčkujeme rovnako a nemáme tabuľkové veľkosti. Háčkované kúsky sa veľmi zle merajú – odchýlka môže byť aj 5 cm, keďže je výsledný produkt pružný.

Tak čo, ste pripravení zabočiť na túto epickú cestu háčkovania? Spojte sa so mnou v tomto dobrodružstve a zistite, aké kúzlo sa skrýva v každom stehu. Cassandra vás čaká na druhom konci háčika, pripravená oživiť váš šatník a váš život!

Háčkovaný pulóvrik Cassandra

Vždy sa poteším ak sa mi so svojimi prácami pochválite prostredníctvom sociálnych sietí. Nezabudnite ma označiť #lecrochetmonique, ak budete svoje práce zdieľať a taktiež pridajte odkaz aj na video – návod. Teším sa na vaše úžasné kúsky tohto úžasného Háčkovaného pulóvrika Cassandra. ☺

Tu nájdete video-návod:

Krásne tvorenie!

Vaša Monique ♥

Zdieľaj:

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

You cannot copy content of this page!