Doplnky,  Projekty,  Video-návody

Háčkovaná deka – Lullaby

Veľmi sa teším, že vám dnes môžem predstaviť tak trošku špeciálny návod, nakoľko táto úžasná detská Háčkovaná deka – Lullaby je háčkovaná z luxusnej 100% mercerizovanej bavlny z mojej dielne z rady Mystique (ručne navíjaná). Svojou veľkosťou je vhodná do kočíka, kolísky, postielky, či sedačky. Verím, že uplatnenie si určite nájde.

Háčkovaná deka - Lullaby

Na deku som vybrala kombináciu úžasných žiarivých farieb – Blue-Pearl-Banana-Magenta-Eggplant. Môžete si samozrejme vybrať inú kombináciu farieb, prípadne len v jednej farbe. Táto Háčkovaná deka – Lullaby ukáže nádherne v akejkoľvek farbe.

Háčkovaná deka - Lullaby

Akú veľkosť a farebnosť si zvolíte je teda len na vás. Nižšie nájdete štandardné veľkosti na háčkované (štrikované) deky.

Rozmery štandardných veľkostí na háčkované deky:

Usináčik – 25 x 25 cm (Lovey)
Tulkáčik – 36 x 43 cm (Security/Cuddle)
Deka do kočíka – 76 x 89 cm (Stroller)
Deka na prijímanie – 102 x 102 cm (Receiving)
Detská deka – 107 x 132 cm (Toddler)
Zavinovačka – 119 x 119 cm (Swaddle)
Deka do postieľky – 114 x 152 cm (Crib)
Prikrývka – 132 x 152 cm (Throw)
Deka na posteľ 90 x 200 – 130 x 200 cm
Deka na posteľ 120 x 200 – 160 x 200 cm
Deka na posteľ 180 x 200 – 220 x 200 cm
Twin – 168 x 229 cm
Double – 229 x 274 cm
Queen – 244 x 274 cm
King – 274 x 274 cm

Samozrejme, že nie je potrebné sa týchto rozmerov striktne držať. Ja háčkujem podľa toho koľko mám priadze a na čo deka bude určená.

Použitý materiál na Háčkovanú deku – Lullaby:

Materiál: Le Crochet Monique – Monique’s Mystique collection (100% mercerizovaná bavlna)
Farba: Blue-Pearl-Banana-Magenta-Eggplant
Hrúbka priadze: 4 nitka
Háčik: 5 mm
Spotreba: 400g / 800 m
Rozmer deky: 90 x 90 cm

Použité stehy:

Ako som spomínala, Háčkovaná deka – Lullaby je háčkovaná zo 100% mercerizovanej bavlny. Aké sú teda jej výhody? Mercerizovaná bavlna má bohatšie a sýtejšie farby a oveľa lepšie drží svoj tvar. Mercerizácia posúva bavlnu na úplne iný level. To znamená, že oblečenie – háčkované kúsky – vyzerajú vďaka jemnému lesku luxusnejšie, lepšie pohlcujú vlhkosť, je priedušnejšia, takže sa v lete nosí ešte príjemnejšie ako klasická bavlna a je aj mäkšia, teda príjemnejšia na dotyk. Mercerizovaná bavlna síce stojí pochopiteľne viac ako bežná bavlna, ale vďaka jej úžasným vlastnostiam, ktoré udržujú oblečenie v špičkovej kondícii dlhé roky, je to však investícia do budúcna – mercerizovaná bavlna vydrží naozaj oveľa, oveľa dlhšie. ♥♥♥

Háčkovaná deka - Lullaby

Po uháčkovaní, môžete zafixovať tvar pomocou fixácie. Ja som použila mokrú fixáciu.

♦♦♦ Mokrá fixácia ♦♦♦
♦♦♦ Fixácia pomocou pary ♦♦♦

Avšak aj bez fixácie bude deka úžasná, mäkká a zároveň aj hrejivá a príjemná.

Háčkovaná deka - Lullaby

Vždy sa poteším ak sa mi so svojimi prácami pochválite prostredníctvom sociálnych sietí. Nezabudnite ma označiť #lecrochetmonique, ak budete svoje práce zdieľať a taktiež pridajte odkaz aj na video – návod. Teším sa na vaše úžasné kúsky tejto luxusnej Háčkovanej detskej deky – Lullaby. ☺

Tu nájdete video – návod:

Krásne tvorenie!

Vaša Monique ♥

Zdieľaj:

komentáre 2

 • Radka

  Dobrý den,

  chtěla bych tuto krásnou deku uháčkovat na postel (160×200) stačil by mi tento rozměr. Kolik příze bych na to měla zhruba spotřebovat prosím?

  Vaši práci mám ráda zatím jsem podle Vašich návodů háčkovala pouze plyšáky, ale když sem viděla deku Lullaby tak sem se zamilovala a to prostě musím mít! Děkuji

  • Monique

   Prajem krásny deň a ďakujem za komentár. Deka je háčkovaná veľkosť 90 x 90 cm – je to štvorec. To znamená, že aj vy budete háčkovať štvorec o veľkosti 200 x 200 cm. Čo sa týka priadze budete potrebovať okolo 4000 m, to je 5 klbiek priadze LCM rady Mystique. Ale to je len výpočet, záleží akým spôsobom háčkujete. Spotreba je približná.

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

You cannot copy content of this page!