klbká
Projekty,  Rady a nápady,  Video-návody

Ako si vybrať priadzu

Keď sa rozhodnete ísť do obchodu s priadzou, alebo vyhľadávate v internetovom obchode priadzu, veľmi rýchlo sa môžete stratiť medzi toľkými druhmi priadze. A zrazu neviete, ktorá priadza by bola vhodná na váš projekt. Vtedy si kladiete otázku Ako si vybrať priadzu? Veľa z vás sa drží presného typu (značky) a dokonca aj farby, ktorá je navrhnutá na konkrétnom projekte, ktorý chcete vytvoriť. A tu nastáva to, že si neviete rady. Pritom sa vám páčia nielen farbou, ale aj zložením, mnohé iné druhy. Tu je veľmi užitočné vedieť, ako si upraviť, teda vybrať priadzu vhodnú na váš projekt. Aj keď nie každá priadza je ideálna na každý projekt, hrúbka priadze vám pomôže pri výbere oveľa viac.

Ako si vybrať priadzu
ilustračné foto

Hrúbka priadze

Hrúbka priadze je rad od super jemných po super objemné. Nižšie máte obrázok ako môže byť priadza označená podľa hrúbky.

Ako si vybrať priadzu

Ako vidíte na obrázku existuje 7 rôznych kategórií hrúbky priadze a podľa určitého štandardu by ste mali z konkrétnej priadze uháčkovať/uštrikovať rovnaký počet očiek (pozor, záleží od spôsobu háčkovania).
Čím je vyššie číslo, tým je hrubšia priadza a tým menej stehov na 10 cm získate.

Je veľmi dôležité, aby ste si pred samostatnou prácou vytvorili tzv. základný štvorec o veľkosti 10 x 10 cm a tak získate počet riadkov, či očiek pre daný projekt a tak si prispôsobiť hrúbku priadze, či veľkosť háčika.

Podrobnejšie, ako si vybrať teda priadzu nájdete vo video-návode:

Tu si môžete stiahnuť tabuľku o hrúbke: ♦♦♦stiahnuť♦♦♦

A mne nezostáva nič iné, len vám popriať veľa krásnych projektov a verím, že pomocou tohto video – návodu sa naučíte ako si priadzu vybrať a vytvoríte naozaj niečo úžasné a podľa svojich predstáv.

Prajem Krásne tvorenie!

Vaša Monique ♥

Zdieľaj:

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

You cannot copy content of this page!