Hračky,  Projekty,  Video-návody

Háčkovaný Santa

Vianočné obdobie, či zimné prázdniny sú úžasným časom, keď môžete zobrať do rúk tohto milého Santu a spolu s ním prečítať nejaký vianočný či zimný príbeh svojim deťom. Háčkovaný Santa spolu s príbehmi bude krásne vytvárať detské spomienky. A samozrejme poslúži ako roztomilá hračka, prípadne darček.

Okrem hračky ho môžete využiť aj na dotvorenie vianočnej atmosféry vo forme dekorácie.

Tento jeden návod vám poslúži nielen na uháčkovanie Santu, ale aj škriatka. Stačí, ak mu nepridáte oči (v prípade ak ich nemáte), obočie a čiapku mu stiahnete až na nos.

Háčkovaný Santa
Háčkovaný Santa/škriatok

Santu si môžete uháčkovať z akejkoľvek priadze, záleží akú veľkosť preferujete. Ak použijete tenšiu priadzu, Santa bude menší. Tento môj má približne 40 cm, komplet od nožičiek až po vrch brmbolca. Samotné telo má približne 15 cm. Môžete teda použiť akúkoľvek priadzu, len dbajte na to, aby ste použili o číslo menší háčik, ako je uvedený na priadzi. Aby sa vám netvorili príliš veľké medzery a duté vlákno nevypadávalo.

Háčkovaný Santa

V spodnej časti tela je kartón, aby Santa/škriatok lepšie sedel, ak ho chcete použiť ako hračku, kartón nedávajte a čiapku môžete prišiť.

Háčkovaný Santa

Použila som základnú priadzu o hrúbke DK – farba: biela, krémová, červená. Na bradu som použila priadzu Snowflake (tzv. chlpatá priadza) a použila som 3, 5 mm háčik.

Použité stehy:

Háčkovaný Santa

Tu nájdete video – návod:

Nezabudnite sa mi pochváliť so svojimi výtvormi na mediálnych sieťach. Ďakujem!!!

Krásne tvorenie!

Vaša Monique

Zdieľaj:

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

You cannot copy content of this page!