Čiapky, klobúky,  Projekty,  Video-návody

Deluxe Santa Čiapka

Ďalším video-návodom do kategórie čiapok je Deluxe Santa Čiapka. Svetlo uzrela pred dvoma rokmi, ale už nastal čas urobiť aj na ňu návod, aby som sa s vami mohla podeliť o moju radosť z nej.

Santa Čiapka

Tento projekt je vhodný naozaj pre všetkých – čiapka nie je zložitá a zvládnu ju aj začiatočníci. Páči sa miesto Santu škriatok či elf? Ľahká pomoc, použitím iných farebných kombinácií vytvoríte aj tie.

Santa čiapka

Nielen v rôznych farebných kombináciách – môžete si ju vytvoriť aj v troch rôznych veľkostiach. Nemám ani najmenších pochybností, že už čoskoro budú okolo nás veselo pobehovať roztomilí škriatkovia či Santovia.

Materiál: 100% akryl – So Crafty – hrúbka: DK (double knit), 100g/300m, odporúčaný háčik 4 mm.
Háčik: 5 alebo 6 mm
Môžete použiť akúkoľvek priadzu rovnakej hrúbky.

Použité stehy:

Deluxe Santa Čiapka na obvod hlavy 42 – 50 cm:

Postupujte podľa video-návodu, ale použite 5 mm háčik.

Deluxe Santa čiapka na obvod hlavy 50 – 56 cm:

Postupujte podľa video-návodu a použite 6 mm háčik. Ak by ste použili 5 mm háčik, postupujte podľa návodu po riadok 25. Ďalej pokračujte:

Riadok 26: 1 predĺžený dlhý stĺpik do nasledujúcich 8 očiek (začnite 3 retiazkové očká, ktoré nahrádzajú prvý predĺžený dlhý stĺpik), 2 predĺžené dlhé stĺpiky do ďalšieho očka – zopakovať 6x (60), spojíme pevným očkom do tretieho retiazkového očka.
Riadok 27 – 29: 1 predĺžený dlhý stĺpik (na začiatku 3 retiazkové očká, ktoré nahrádzajú prvý predĺžený dlhý stĺpik) do každého očka až do konca riadka (60), spojíme pevným očkom do tretieho retiazkového očka s bielou priadzou.
Riadok 30 – 34: Bielou Patent – podľa video-návodu riadky 1 – 5. (60)

Deluxe Santa čiapka na obvod hlavy 56 – 66 cm:

Postupujte podľa video-návodu, ale použite 5 mm háčik po riadok 25. Ďalej pokračujte:

Riadok 26: 1 predĺžený dlhý stĺpik do nasledujúcich 8 očiek (začnite 3 retiazkové očká, ktoré nahrádzajú prvý predĺžený dlhý stĺpik), 2 predĺžené dlhé stĺpiky do ďalšieho očka – zopakovať 6x (60), spojíme pevným očkom do tretieho retiazkového očka.
Riadok 27 – 28: 1 predĺžený dlhý stĺpik (na začiatku 3 retiazkové očká, ktoré nahrádzajú prvý predĺžený dlhý stĺpik) do každého očka až do konca riadka (60), spojíme pevným očkom do tretieho retiazkového očka.
Riadok 29: 1 predĺžený dlhý stĺpik do nasledujúcich 5 očiek (začnite 3 retiazkové očká, ktoré nahrádzajú prvý predĺžený dlhý stĺpik), 2 predĺžené dlhé stĺpiky do ďalšieho očka – zopakovať 10x (70), spojíme pevným očkom do tretieho retiazkového očka.
Riadok 30 – 33: 1 predĺžený dlhý stĺpik (na začiatku 3 retiazkové očká, ktoré nahrádzajú prvý predĺžený dlhý stĺpik) do každého očka až do konca riadka (70), spojíme pevným očkom do tretieho retiazkového očka s bielou priadzou.
Riadok 34 – 38: Bielou Patent – podľa video-návodu riadky 1 – 5. (70)

Santa čiapka

Verím, že si nájdete vlastné farebné kombinácie (aj pásikavé budú krásne) a budem rada, ak sa mi so svojimi výtvormi pochválite na sociálnych sieťach.

Tu nájdete video-návod:

Krásne tvorenie!

Vaša Monique

Zdieľaj:

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

You cannot copy content of this page!