Projekty,  Svetre, tuniky,  Video-návody

Háčkovaný kabátik Stella

Jeejdanenky, ani neviete akú mám radosť, že vám dnes môžem predstaviť ďalší kúsok z mojej tvorivej dielne. Ide o Háčkovaný kabátik Stella. Prečo kabátik? Nižšie sa k tomu dopracujeme…

Ako ste určite postrehli žijem v UK a nie všetky priadze, ktoré môžete kúpiť na SK či v CZ nájdete aj tu. Ale nejakým spôsobom sa mi podarilo vyhľadať priadzu Alize, aby ste nemuseli príliš hľadať náhradu, a tak som sa pustila do tvorenia. Samozrejme, ako u všetkých mojich projektoch bol úmysel úplne iný. Predstava bola, nákres tiež, výber vzoru tiež… tak a šup sa do tvorenia. Mal to byť dlhší svetrík na zapínanie. Avšak po pár riadkoch som zistila, že vzor krajšie ukáže na výšku a aj prelínanie farieb. Takže som z pôvodného zadného dielu prešla na predný diel, a párať sa mi teda naozaj nechcelo. No a vznikla alternatíva, že budem robiť svetrík na výšku. Ako tak háčkujem, háčkujem…. rozmýšľam (môj večný problém)… že to celkom pekne pribúda a bolo by škoda diely zošívať.

Háčkovaný kabátik Stella.

Samozrejme, že nič nové som nevymyslela. Lebo čo už v dnešnej dobe vymyslieť? Čokoľvek vás napadne, niekde to už nájdete. Ale idem späť k háčkovaniu. Rozhodla som sa, že Háčkovaný kabátik Stella sa bude skladať z predného dielu, na ktorý si hneď pripojíme zadný diel a znovu predný diel. Priháčkujeme rukávy, ktoré si postupne zúžime a príde ešte na radu lemovanie.

Ako som hore spomenula, že ide o Háčkovaný kabátik Stella, nebude to svetrík, len kvôli tomu, že priadza, ktorú som použila je oveľa hrubšia, než som si myslela (podľa popisu na etikete) a je tvrdšia, takže výsledný kúsok skôr pripomína kabátik. Ak ho budete háčkovať z inej priadze nezaručujem rovnaký výsledok. Táto priadza je na tento kúsok ideálna.

Vzor nie je zložitý a zvládnu ho aj začiatočníci. Opakujú sa len 4 riadky.

Použité stehy na Háčkovaný kabátik Stella:

Materiál na Háčkovaný kabátik Stella:

Priadza: Alize Burcum Batik – Hrúbka Aran/Medium 4 – Zloženie 100% akryl, 100g/210m
Háčik: 7 mm
Farba: 1986
Spotreba na veľkosť M: 500 g/1050 m

Môžete použiť akúkoľvek priadzu ako som uviedla vyššie. Aké vyberiete zloženie je na vás, ide o to aby sa vám s priadzou dobre pracovalo. Avšak táto priadza je ideálna, aby bol vzhľad kabátika.

Základný štvorec:
10 x 10 cm základného vzoru: 12 dlhých stĺpikov x 8 riadkov vzoru

Ak použijete inú priadzu, myslím tým inú hrúbku a aj inú veľkosť háčika, nebude vám sedieť rozpis očiek a ani rozmery. Preto, ak chcete postupovať podľa návodu, vyberajte priadzu v rovnakej hrúbke a rovnaký háčik. Urobte si základný štvorec a spočítajte si očká, či vám to sedí rovnako ako u mňa. Ak máte rovnakú hrúbku a aj rovnaký háčik a nesedí vám základný štvorec, vyskúšajte to s iným háčikom. Nie všetci háčkujeme rovnako. Niekto háčkuje voľnejšie, niekto zas príliš uťahuje.
Ak však použijete inú hrúbku priadze, musíte si očká rozpočítať podľa potreby!

Ak vo výbere priadze ešte stále nie ste „doma“. Odporúčam pozrieť video-návod:

>>> Ako si vybrať priadzu <<<

Háčkovaný kabátik Stella.

Tabuľka skutočných veľkostí:

Veľkosť:XS SM LXL – 2XL3 XL – 4XL
Obvod cez prsia:82 – 89 cm90 – 98 cm99 – 108 cm109 – 117 cm

Tabuľka finálnych veľkostí na Háčkovaný kabátik Stella:

Ide o približné veľkosti podľa môjho háčkovania a rátania. Veľkosť si môžete upraviť podľa potreby. Nie všetci máme tabuľkové veľkosti
V nižšie uvedenej tabuľke sú všetky rozmery v cm.

Veľkosť:XS – SM – LXL – 2XL3XL – 4 XL
Šírka cez prsia44 – 4749 – 5254 – 5759 – 62
Celková dĺžka47 – 4950 – 5253 – 5557 – 59
Šírka lemovania6666
Spodná šírka rukáva10131619
Vrchná šírka rukáva17 -1820 – 2123 – 2427 – 28
Celková dĺžka rukáva52525454
Háčkovaný kabátik Stella.

Spotreba priadze podľa veľkostí na Háčkovaný kabátik Stella:

Spotreba priadze je približná, nakoľko každý z nás háčkuje iným spôsobom, uťahujeme inak. Ak príliš uťahujete, použite väčší háčik, ak háčkujete voľnejšie, použite menší háčik.

Veľkosť:XS – SM – LXL – 2 XL3XL – 4 XL
Spotreba priadze:400g/840m500g/1050m600g/1260m700g/1470m

Háčkovanie podľa veľkostí:

Všetky diely háčkujeme rovnako ako vo video-návode, rozdielne počty očiek a riadkov sú uvedné v tabuľke:

Veľkosť:XS – SM – LXL -2XL3XL – 4XL
Počet začiatočných krátkych stĺpikov56606468
Počet riadkov Predného dielu:17192123
Rozpočet riadkov Zadného dielu:35394347
Počet riadkov patentu na rukávoch:23252727
Rozpočet vzoru na rukávoch:7-11-78-11-89-11-99-11-9
Počet pridávania na rukávoch:8x (41 očiek)10x (45 očiek)14x (55 očiek)14x (55 očiek)
Počet očiek na rukáv:20242832
Počet riadkov na rukáve:36363838
Pri veľkosti XS-S a XL-2XL predný diel končíme krížením dlhých stĺpikov + riadok s krátkymi stĺpikmi, a zadný diel načíname aj končíme krížením dlhých stĺpikov + riadok s krátkymi stĺpikmi. Druhý predný diel začíname krížením dlhých stĺpikov a končíme riadkom s dlhými stĺpikmi + riadok s krátkymi stĺpikmi. Aby nám sedel vzor. Čo sa týka rukávov u týchto veľkostí normálne pokračujeme so vzorom, čiže nasleduje riadok s dlhými stĺpikmi.

Ako som spomenula nie všetci máme tabuľkové veľkosti, upravte si počty podľa potreby. Taktiež si môžete zvoliť vlastnú dĺžku kabátika (to je počiatočný počet krátkych stĺpikov – ale musí byť párny počet očiek), či rukáva.

Tak čo poviete? Nie je úžasný? Jeden háčkovaný kúsok, ktorý je jednoduchý a zároveň elegantný vhodný k akémukoľvek outfitu. To je Háčkovaný kabátik Stella.

Tip: Ak zvolíte inú priadzu, môžete si tak vytvoriť aj kardigán a vytvoriť si aj vlastnú dĺžku.

Vždy sa poteším ak sa mi so svojimi prácami pochválite prostredníctvom sociálnych sietí. Nezabudnite ma označiť #lecrochetmonique, ak budete svoje práce zdieľať a taktiež pridajte odkaz aj na video – návod. Teším sa na vaše úžasné kúsky tohto luxusného Háčkovaného kabátika Stella. ☺

Tu nájdete video – návod:

Krásne tvorenie!

Vaša Monique ♥

Zdieľaj:

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

You cannot copy content of this page!